Biżuteria na wiele okazji – kolczyki wiszące

Biżuteria na wiele okazji – kolczyki wiszące

Więcej informacji o kolczykach wiszących

Jeden z najpopularniejszych rodzajów biżuterii to kolczyki. Noszą je nie tylko panie – rosnącym od lat zainteresowaniem cieszą się też pośród mężczyzn, szczególnie tych lubiących niekonwencjonalny styl. Nie sposób jednak zaprzeczać, że przytłaczająca większość kolczyków tworzona jest z myślą o paniach. Niesłychanie porywające są zwłaszcza wiszące kolczyki. Są one bardziej wyraziste i w rezultacie w większym stopniu oddziałują na to, jak inni postrzegają daną kreację. To powoduje, że są niesłychanie popularne pośród pań w rozmaitym wieku i ubierających się w odmiennych stylach. Ogromne zróżnicowanie wiszących kolczyków pomaga dopasować je właściwie do każdej kreacji. Jak jednak dobrać wiszące kolczyki najlepiej pasujące do danej okazji? Na jakie ich cechy winniśmy zwracać szczególną uwagę?

Wiszące kolczyki – mogą mieć wpływ na postrzeganie twarzy

Przy doborze kolczyków wiszących należy zwrócić uwagę zwłaszcza na ich długość i kształt – to właśnie te atrybuty w największej mierze rzutują na to, jak ostatecznie będzie widziana twarz. Krótsze kolczyki wiszące sprawiają, iż twarz wydaje się bardziej okrągła, zaś te dłuższe (u jubilerów znajdziemy wzory o długości nawet kilku centymetrów) wydłużają ją. Design kolczyków posiada tu również olbrzymie znacznie. Podłużne powodują wysmuklenie owalu, z kolei te bardziej sferyczne – wręcz na odwrót. W sprzedaży kupimy też kolczyki neutralne, które nie oddziałują zbytnio na postrzeganie kształtu naszego oblicza – tutaj z całą pewnością należy wspomnieć między innymi o kolczykach w kształcie łez.

Nie łącz wiszących kolczyków z wyrazistymi wisiorami

Poszukując kolczyków wiszących odpowiednio dobranych do danej sukienki trzeba mieć na uwadze, iż są one nader wyraźnym dodatkiem. W towarzystwie innych wyrazistych kosztowności mogą więc wywołać odczucie przesady. Z tej przyczyny rekomenduje się wystrzegać się noszenia ich do grubych bransolet, zegarków bądź wisiorków. Wiszące kolczyki będą natomiast wyglądały doskonale, gdy w stylizacji będą najsilniejszym akcentem – rzecz jasna pod warunkiem, iż poprawnie dopasujemy je do ubrania, stylizacji włosów oraz butów.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]