Projektowanie ogrodów wymaga stosowania profesjonalnych podłoży, które pozwolą wyhodować piękną roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najczęściej stosowane? Czy zielone dachy są nadal modne?
Podłoża ogrodnicze – węgiel brunatny i nawozy mineralne
Zainwestowanie w odpowiednie podłoże ogrodnicze pozwoli wyhodować bujną roślinność, dlatego bardzo ważne jest dobranie specjalnych składników. Chcesz, żeby na Twoim dachu pojawiła się bujna roślinność, która wytrzyma niesprzyjające warunki zewnętrzne? W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów podłoży ogrodniczych, które zapewnią maksymalne rezultaty. Niektóre gatunki roślin potrzebują szczególnych warunków – wtedy zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów minerałów. Podłoża dostępne na rynku tworzą np. materiały sztuczne, ziemia liściowa, torf, keramzyt. Ziemie odróżniają się od siebie właściwościami fizycznymi, odczynem PH i zawartością próchnicy.
Podłoża ogrodnicze – wykorzystaj specjalistyczny substrat na dachu
Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest teraz bardzo popularne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku aglomeracji. Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałą roślinnością, musisz wykorzystać specjalistyczny substrat. W sprzedaży dostaniesz substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża stosuje się np. do dużych roślin. Na substracie intensywnym można wysiewać również krzewy. Wymaga on szczególnej dbałości i nie może być zastosowany w każdych warunkach. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest też duże obciążenie dachu. W przeciwieństwie do niego, podłoża ekstensywne są przeznaczone do hodowania mniej wymagających roślin, takich jak skalnice, macierzanki i trawy ozdobne. Chcesz uprawiać rośliny odporne na słońce, które nie wymagają pracochłonnej pielęgnacji? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo skośnych dachach.