Specjalistyczne podłoża ogrodnicze

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze

Projektowanie ogrodów wymaga stosowania profesjonalnych podłoży, które pozwolą wyhodować piękną roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najczęściej stosowane? Czy zielone dachy są nadal modne?

Podłoża ogrodnicze – węgiel brunatny i nawozy mineralne

Zainwestowanie w odpowiednie podłoże ogrodnicze pozwoli wyhodować bujną roślinność, dlatego bardzo ważne jest dobranie specjalnych składników. Chcesz, żeby na Twoim dachu pojawiła się bujna roślinność, która wytrzyma niesprzyjające warunki zewnętrzne? W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów podłoży ogrodniczych, które zapewnią maksymalne rezultaty. Niektóre gatunki roślin potrzebują szczególnych warunków – wtedy zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów minerałów. Podłoża dostępne na rynku tworzą np. materiały sztuczne, ziemia liściowa, torf, keramzyt. Ziemie odróżniają się od siebie właściwościami fizycznymi, odczynem PH i zawartością próchnicy.

Podłoża ogrodnicze – wykorzystaj specjalistyczny substrat na dachu

Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest teraz bardzo popularne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku aglomeracji. Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałą roślinnością, musisz wykorzystać specjalistyczny substrat. W sprzedaży dostaniesz substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża stosuje się np. do dużych roślin. Na substracie intensywnym można wysiewać również krzewy. Wymaga on szczególnej dbałości i nie może być zastosowany w każdych warunkach. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest też duże obciążenie dachu. W przeciwieństwie do niego, podłoża ekstensywne są przeznaczone do hodowania mniej wymagających roślin, takich jak skalnice, macierzanki i trawy ozdobne. Chcesz uprawiać rośliny odporne na słońce, które nie wymagają pracochłonnej pielęgnacji? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo skośnych dachach.