Murowanie oczek wodnych

Murowanie oczek wodnych

Jeśli myślicie nad tym, jak poprawić wygląd Waszych ogrodów, oczka wodne będą świetnym pomysłem. Można założyć je na małej powierzchni, i to samodzielnie! Istnieje bardzo dużo możliwości urozmaicenia ich barwną fauną i florą. Specjalistyczne sklepy oferują również szereg narzędzi, które sprawią, że oczka wodne będą bezpieczne i zadbane.

Jak budować oczka wodne?

Podczas zakładania oczek wodnych powinno się pamiętać o wielu ważnych aspektach. Koniecznie należy sprawdzić, czy w określonym przez nas miejscu przestrzeń jest odpowiednio duża, tak aby móc wykopać i zabezpieczyć zbiornik. Uszczelnienie jego ścianek i dna to niezwykle ważna kwestia, której nie można zaniedbać. Jeżeli okaże się, że nasz ogród nie jest na tyle duży, aby oczko wodne było dobrze uszczelnione – nic straconego. Można wykorzystać specjalistyczną formę, która nie będzie wymagała uszczelnienia. Oczka wodne są niezwykle efektownym urozmaiceniem ogrodów – warto postarać się, aby były nie tylko piękne, ale również solidne.

Jak urozmaicić oczka wodne?

Oczka wodne bez żadnych ozdób są pięknym urozmaiceniem ogrodów. Jeżeli zdecydujemy się zasadzić w pobliżu wyjątkowe rośliny, jeszcze bardziej zyskają na uroku. Walor estetyczny nie jest jedyną zaletą, jaką mają. Flora uatrakcyjnia oczka wodne, ale także maskuje ich wady. Co szczególnie istotne, pomaga w utrzymaniu równowagi biologicznej w zbiornikach. Rośliny natleniają wodę, a dzięki ocienianiu przeciwdziałają jej zbytniemu nagrzaniu. Warto odpowiednio skomponować roślinność dookoła oczka, tak aby była nie tylko miła dla oka, ale także urozmaicona i nie sprawiała trudności w utrzymaniu.